Seria Dialoguri cu practicienii (10 noiembrie – 24 noiembrie – 8 decembrie 2021)

Bogdan Dumitrache la Facultatea de Drept din Timișoara

Comunicat

Facultatea de Drept a Universității de Vest din Timișoara îl are ca invitat pe domnul Bogdan Dumitrache, executor judecătoresc, în cadrul unei serii de evenimente dedicate dezbaterilor între practicienii dreptului, desfășurate sub titlul Bogdan Dumitrache la Facultatea de Drept din Timișoara. Dialoguri cu practicienii.

Cele 3 întâlniri din această serie vor avea loc online, pe platforma Google Meet, după cum urmează:

1. Miercuri, 10 noiembrie 2021, ora 14,00 – Solidaritatea pasivă. Consecințe în procesul civil și în executarea silită;

2. Miercuri, 24 noiembrie 2021, ora 14,00 – Rezoluțiunea și rezilierea. Consecințe în procesul civil și în executarea silită;

3. Miercuri, 8 decembrie 2021, ora 14,00 – Evicțiunea. Consecințe în procesul civil și în executarea silită.

Participarea este permisă pe baza înregistrării prealabile a celor interesați și este gratuită. Înscrierile se realizează prin Google Forms, aici: https://forms.gle/ox5JEXt9Yz7kX6gb6. Detaliile tehnice de conectare vor fi transmise participanților înregistrați.

Prof.univ.dr. Lucian Bercea

Decanul Facultății de Drept a Universității de Vest din Timișoara