Deschiderea anului universitar 2022/2023

la Facultatea de Drept din cadrul Universității de Vest din Timișoara

Luni, 3 octombrie 2022, ora 14, Amfiteatrul 2

Deschiderea anului universitar 2022/2023 la Facultatea de Drept din cadrul Universității de Vest din Timișoara va avea loc luni, 3 octombrie 2022, începând cu ora 14, în Amfiteatrul 2 al facultății.

La festivitatea de deschidere a anului universitar sunt invitați să participe domnul prof.univ.dr. Marilen Gabriel Pirtea, Rectorul Universității de Vest din Timișoara, domnul judecător Mircea Crețu, Președintele Curții de Apel din Timișoara, domnul avocat dr. Sergiu Stănilă, Decanul Baroului Timiș, și domnul prof.dr. Sorin Ionescu, subprefectul județului Timiș. Evenimentul va include intervenții din partea reprezentanților absolvenților și ai studenților facultății, precum și ai organizațiilor studențești.

Evenimentul este deschis tuturor studenților și profesorilor Facultății de Drept din cadrul Universității de Vest din Timișoara. Întâlnirile dedicate fiecărui an de studiu sunt programate marți, 4 octombrie 2022, după cum urmează: anul II – ora 11, Amfiteatrul 1; anul III – ora 14, Amfiteatrul 1; anul IV – ora 12, Amfiteatrul 1; masterate – ora 16, Sala de conferințe.

Prof.univ.dr. Lucian Bercea

Decanul Facultății de Drept