Conferinta Corporate compliance – valențe penale și procesual penale / 17 iunie 2022, Online

Conferința

Corporate compliance – valențe penale și procesual penale

17 iunie 2022

Partener media: JURIDICE.ro

Conferința se va transmite LIVE ONLINE în platforma video.juridice.ro.

Speakeri și tematică

*în curs de confirmare

• Av. conf. univ. dr. Laura Maria Stănilă, Director CCSP, Facultatea de Drept, Universitatea de Vest din Timișoara: ”Cuvânt introductiv: Aspecte generale și provocări legislative privind obligația de conformitate”
  • Jud. prof. univ. dr. Iulia Motoc, Universitatea din București/Curtea Europeană a Drepturilor Omului: ”Corporate compliance în interpretarea CEDO”