Informatii privind Conferinta Internationala a Doctoranzilor in Drept - Editia a XII-a - Timisoara 19 iunie 2020

ANUNȚ PRIVIND

CONFERINȚA INTERNAȚIONALĂ A DOCTORANZILOR ÎN DREPT

Ediția a XII-a

Timișoara, 19 iunie 2020

Având în vedere situația generată de pandemia COVID-19 și măsurile luate de autoritățile naționale și locale pentru prevenirea răspândirii acestui virus, precum și în scopul protecției sănătății tuturor participanților la conferință, Școala Doctorală a Facultății de Drept din cadrul Universității de Vest, Centrul European de Studii și Cercetări Juridice și Fundația Universității de Vest din Timișoara comunică următoarele precizări referitoare la modul de organizare a Conferinței Internaționale a Doctoranzilor în Drept – ediția a XII-a, la Timișoara, în data de 19 iunie 2020:

Conferința va avea loc online, în data de 19 iunie 2020, pe o platformă de videoconferințe, în condițiile care vor fi comunicate de organizatori tuturor participanților înscriși, în timp util.

Termenul de înregistrare și predare a lucrării se prelungește până la data de 17 mai 2020.

Volumul conferinței, cuprinzând lucrările doctoranzilor, urmează să fie publicat la o editură juridică de prestigiu, în condițiile anunțate inițial și expediat ulterior către participanți, la adresa indicată de aceștia.

Echipa de organizare

Timișoara