Comunicat privind plata taxelor de admitere prin banca

Ref. PLATA TAXELOR DE DE ADMITERE PRIN BANCĂ

La Facultatea de Drept a Universității de Vest din Timișoara taxa de înscriere la concursul de admitere la studii universitare de licență este 150 lei, iar taxa de înmatriculare este 150 lei.

Candidații pot achita taxele de admitere (înscriere, confirmare și avans la taxa de studiu), atât la casieria Facultății de Drept (conform orarului și calendarului de admitere stabilit în Metodologia de admitere 2018), cât și prin bancă.

În vederea fluidizării plății taxelor de admitere s-au semnat convenții cu Banca Transilvania și BCR.

Plata taxelor de admitere prin bancă se poate efectua conform următorului calendar acceptat de Facultatea de Drept:

I. În perioada 16-19 iulie 2018 - plata taxei de înscriere la admitere se poate face la sucursalele băncilor Banca Transilvania sau BCR

II. În perioada 25-26 iulie 2018 – plata taxei de confirmare și a avansului la taxa de studiu se poate face la sucursalele Băncii Transilvania

Pentru plata prin bancă a taxei de înscriere vezi aici iar pentru plata taxelor de confirmare sau avans la taxa de studiu vezi aici.