Comunicat de presa - Centrul de documentare pentru juristi si asistenta juridica pentru cetateni

Facultatea de Drept din cadrul Universității de Vest din Timișoara derulează în colaborare cu facultățile de drept din cadrul Universității „Lucian Blaga” din Sibiu, Universității din Craiova, Universității „Babeş Bolyai” din Cluj-Napoca, Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi și Universității din Bucureşti, proiectul “Servicii de consiliere juridică pentru victime ale unor abuzuri sau nereguli din administrație și justiție” (Cod SIPOCA/My smis: 377/111830) al cărui lider de parteneriat este Asociația Română pentru Transparență din București.

În cadrul proiectului a fost înființat și funcționează, la sediul Facultății de Drept din cadrul Universității de Vest din Timișoara, un centru de documentare pentru juriști și de asistență juridică pentru cetățeni.

Mai multe infomatii regasiti in documentul atasat.