Cercul de Drept și politici europene și internaționale

Facultatea de Drept a UVT continuă întâlnirile cu studenții în cadrul Cercului de Drept și politici europene și internaționale. Subiectele abordate vizează interacțiunea dintre drept și politică în sfera relațiilor europene și internaționale, în contextul evenimentelor istorice și schimbărilor pe care le traversează societatea contemporană.

Următoarea reuniune a cercului se va desfășura joi, 24 februarie 2022, începând cu ora 14:00, în Sala de conferințe a Facultății de Drept. Tema propusă pentru această dată este Criza din Ucraina și limitele dreptului internațional. Invitat: conf. univ. dr. Lucian Bojin.

Cercul de Drept și politici europene și internaționale este coordonat de lect. univ. dr. Sorina Doroga.