Lansare de carte / „După 30 de ani: Justiția constituțională în România”, coord. Bogdan Dima, Vlad Perju, Humanitas, 2023 / 30 septembrie 2023, ora 10

Facultatea de Drept a Universității de Vest din Timișoara găzduiește evenimentul de lansare a volumului colectiv „După 30 de ani: Justiția constituțională în România”, coordonat de profesorii Bogdan Dima (Facultatea de Drept a Universității din București) și Vlad Perju (Boston College Law School) și apărut recent la Editura Humanitas.

Evenimentul va avea loc sâmbătă, 30 septembrie 2023, începând cu ora 10, în Amfiteatrul A01 al Universității de Vest din Timișoara, Bd. Vasile Pârvan nr. 4, în prezența celor doi coordonatori, precum și a mai multor autori de studii în acest volum, aflați la Timișoara cu ocazia Conferinței Internaționale Core, Peripheral, and Supranational Correlates of the Rule of Law: Emerging Synergies and Tensions, organizate de Facultatea de Drept a Universității de Vest din Timișoara împreună cu New Europe College: Marius Balan, Raluca Bercea, Lucian Bojin, Cosmin Cercel, Manuel Guțan, Bogdan Iancu, Bianca Selejan-Guțan, Valentin Constantin.